Per Saecula

GRUPA ODTWÓRSTWA HISTORYCZNEGO

Bitwa pod Chocimiem 1621 – formularz 2017

Dodano dnia 12 września 2017

Wszystkich odtwórców (indywidualnych oraz grupy) chcących wziąć udział w wydarzeniu Bitwa pod Chocimiem 1621 prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wysłanie go na adres stowarzyszenie.gohps@gmail.com w terminie do 21 września 2017.

Formularz zgłoszeniowy

—–

All reenactors (individual and groups) who want to take part in the event Battle of Chocim 1621 please fill out the application form and send it to the e-mail stowarzyszenie.gohps@gmail.com no later than 21 September 2017.

The application form

VIII Rycersko – Szlachecka Biesiada na Zamku w Wiśniczu

Dodano dnia 5 kwietnia 2017

Stowarzyszenie Grupa Odtwórstwa Historycznego Per Saecula ma przyjemność ósmy już raz zaprosić na Rycersko – Szlachecką Biesiadę na Zamku w Wiśniczu. Jak co roku, nasz historyczny piknik rodzinny, na którym każdy znajdzie dla siebie coś miłego, okraszony będzie kilkoma turniejami, pokazami, grami i zabawami, oraz innymi atrakcjami (w tym pokaz ognia na zakończenie, jeśli pogoda pozwoli). W czasie trwania Biesiady rozstawione będą liczne stanowiska rzemieślnicze, na których będzie można spróbować swoich sił.
Wszelkie szczegóły oraz plan wydarzenia będą stopniowo pojawiać się na naszej stronie, zatem śledźcie ją uważnie. A już teraz serdecznie zapraszamy 1go maja na Zamek Kmitów i Lubomirskich w Starym Wiśniczu!

PS Wszystkich odtwórców chcących wziąć udział w tym wydarzeniu prosimy o wysłanie zgłoszenia do 20 kwietnia na adres stowarzyszenie.gohps@gmail.com – planujemy, jak w latach ubiegłych, zapewnić wyżywienie uczestnikom, ale w tym celu musimy wiedzieć, ilu Was będzie.

>

Regulamin turnieju Szabli Bojowej Regulamin turnieju Łuczniczego
Szabla Łuk

Plakat Majówka 2017 [HDTV (1081)

Bitwa pod Chocimiem 1621 – ZAPROSZENIE

Dodano dnia 20 września 2016


Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na czwartą edycję Bitwy pod Chocimiem 1621.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-2.10.2016

Więcej szczegółów dostępne na stronie wydarzenia.

Film promocyjny – zapraszamy do oglądania!

ver1

Zapraszamy wszystkich na czwartą edycję wydarzenia „Bitwa pod Chocimiem 1621″. W tym roku odbędzie się ono w dniach 1-2 października.
Impreza historyczna, jak w latach ubiegłych, będzie miała charakter edukacyjno kulturalny. Naszym celem pozostaje propagowanie wiedzy historycznej, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć Stanisława Lubomirskiego, rozwijanie zainteresowań przybyłych w dziedzinie historii i kultury oraz promocja Zamku i regionu. Wstęp będzie wolny.
W trakcie dwóch dni pragniemy zaprezentować odwiedzającym przede wszystkim inscenizację bitwy, która rozegrała się pod Chocimiem w 1621 oraz jej następstwa w postaci podpisania traktatu pokojowego z Turkami, co uchroniło ówczesną chrześcijańską Europę przed zalewem islamu. Ponadto w programie przewidujemy między innymi przegląd wojsk księcia Lubomirskiego (w XVII wieku Lubomirski posiadał jedną z największych prywatnych armii, której część stacjonowała na wiśnickim zamku), egzercerunki wojsk autoramentu zachodniego, pokazy konne i sokolnicze oraz turnieje i warsztaty, które mają przybliżyć realia panujące w Polsce w pierwszej połowie XVII wieku.
Nie zabraknie również zespołów muzyki dawnej z Polski i zagranicy. A dla uatrakcyjnienia obchodów 400-lecia nadania praw miejskich Nowemu Wiśniczowi, w które to obchody wpisuje się tegoroczna edycja wydarzenia, planujemy również przeprowadzić inscenizację ślubu oraz wesela magnackiego z okresu Polski Sarmackiej, w tym przejazd Pary Młodej ulicami miasta w XVII-wiecznym powozie, w obstawie dragonów Stanisława Lubomirskiego.
Wydarzenia będą miały miejsce na terenie wiśnickiego Zamku oraz w jego okolicy, a wezmą w nich udział rekonstruktorzy z Czech, Niemiec, Polski, Słowacji, Ukrainy oraz Węgier.

Bitwa pod Chocimiem 1621 – formularz

Dodano dnia 5 września 2016

Wszystkich odtwórców (indywidualnych oraz grupy) chcących wziąć udział w wydarzeniu Bitwa pod Chocimiem 1621 prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wysłanie go na adres stowarzyszenie.gohps@gmail.com w terminie do 18 września 2016.

Formularz zgłoszeniowy

—–

All reenactors (individual and groups) who want to take part in the event Battle of Chocim 1621 please fill out the application form and send it to the e-mail stowarzyszenie.gohps@gmail.com no later than 18 September 2016.

The application form

Taniec z duchami na Zamku w Wiśniczu

Dodano dnia 10 maja 2016

Muzeum Ziemi Wiśnickiej i Grupa Odtwórstwa Historycznego Per Saecula zapraszają 14 maja na NOC MUZEÓW na Zamku w Wiśniczu
zamek-nocą-3
Noc Muzeów to okazja do bezpłatnego zwiedzenia jednej z najpiękniejszych budowli rezydencjonalno – obronnych w Polsce – zamku w Nowym Wiśniczu.
Po raz drugi, w godzinach od 18.00 do 23.00 będą Państwo mogli pospacerować po zamkowych komnatach wsłuchując się w historię jego ciekawych losów oraz obejrzeć scenki rodzajowe „z życia zamku”.
W tym roku tematem przewodnim Nocy Muzeów będzie najsłynniejszy właściciel dóbr wiśnickich, wojewoda krakowski Stanisław Lubomirski, który nie tylko rozbudował zamek tworząc z niego okazałą siedzibę typu palazzo in fortezza, ale także u jego podnóża założył w 1616 roku miasto Nowy Wiśnicz, by po zwycięstwie pod Chocimiem zwieńczyć swe dzieło fundacyjne okazałym Klasztorem Karmelitów Bosych.
W tę wyjątkową noc Grupa Odtwórstwa Historycznego Per Saecula, w historycznych strojach, zaprezentuje XVII-wieczną musztrę, „Taniec z duchami” czy „Jugger” – turniej sprawnościowy. Noc Muzeów 2016 zwieńczy na dziedzińcu zewnętrznym pokaz ognia.
Start 14 maja o 18.00 – serdecznie zapraszamy!

VII Rycersko – Szlachecka Biesiada na Zamku w Wiśniczu

Dodano dnia 7 kwietnia 2016

Stowarzyszenie Grupa Odtwórstwa Historycznego Per Saecula ma przyjemność siódmy już raz zaprosić na Rycersko – Szlachecką Biesiadę na Zamku w Wiśniczu. Jak co roku, nasz historyczny piknik rodzinny, na którym każdy znajdzie dla siebie coś miłego, okraszony będzie kilkoma turniejami, pokazami, grami i zabawami, niewielką inscenizacją i innymi atrakcjami (w tym pokaz ognia na zakończenie, jeśli pogoda pozwoli). W czasie trwania Biesiady rozstawione będą liczne stanowiska rzemieślnicze, na których będzie można spróbować swoich sił.
Wszelkie szczegóły oraz plan wydarzenia będą stopniowo pojawiać się na naszej stronie, zatem śledźcie ją uważnie. A już teraz serdecznie zapraszamy 1go maja na Zamek Kmitów i Lubomirskich w Starym Wiśniczu!

PS Wszystkich odtwórców chcących wziąć udział w tym wydarzeniu prosimy o wysłanie zgłoszenia do 15 kwietnia na adres stowarzyszenie.gohps@gmail.com – planujemy, jak w latach ubiegłych, zapewnić wyżywienie uczestnikom, ale w tym celu musimy wiedzieć, ilu Was będzie.

>

Regulamin turnieju Szabli Bojowej Regulamin turnieju Łuczniczego
Szabla Łuk

Plakat Majówka 2016 [HDTV (1081)

Aktualizacja strony

Dodano dnia 17 marca 2016

Zwój [320x200]

Rozpoczął się nowy sezon! Słońce zaczyna się częściej pojawiać, oraz robi się coraz cieplej. Nie będziemy przypominać sobie co chwilę, o jakiś tam przymrozkach, czas zacząć przygotowania i rozpisać plan działania na nadchodzące miesiące. W tym roku będzie się działo!

Manewry Parva Armis, 13 marca 2016

Dodano dnia 15 marca 2016

Strzelnica Pasternik
W sobotę 13 marca nasza Grupa w licznym składzie uczestniczyła w manewrach. 12 osób stawiło się przed południem na Krakowskiej strzelnicy PASTERNIK, by tam przypomnieć sobie podstawowe zasady obsługi replik broni czarnoprochowej, zasady BHP przy posługiwaniu się taką bronią, oraz przy obchodzeniu się z czarnym prochem strzelniczym. Wiele nowych osób od nas nie miała nigdy wcześniej do czynienia z tego typu replikami, ale z uwagą słuchała pani instruktor Renatę Karską, a następnie przeszła do części praktycznej. Na koniec nauki, każdy oddał po kilka „pustych” strzałów z powyższych replik, i mógł przekonać się jak to wszystko działa.
Strzelnica Pasternik
Następnie wszyscy zebrani, a było nas ponad 30 osób udaliśmy się coś zjeść i ruszyliśmy na fort „MYDLNIKI” gdzie przeszliśmy do właściwej części manewrów, czyli do musztry. Trochu dreptania i przećwiczenie zagadnienia kontrmarszu, a dokładniej jego 3 typów.

Pogoda była jaka była, ale humory dopisywały wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Parva Armis za zorganizowanie manewrów, oraz reszcie naszych przyjaciół, którzy tak licznie stawili się na manewrach. Do zobaczenia na kolejnych manewrach!

Warsztaty szewskie

Dodano dnia 13 marca 2016

Warsztaty

Jeden z członków naszego Stowarzyszenia organizuje w wolnych chwilach warsztaty z szycia butów z okresu średniowiecza. Podczas dotychczasowych 2 spotkań udało się przygotować dla chętnych wykroje podeszw, wyciąć je, oraz opracować wykroje przedniej części buta.
Życzymy wytrwałości i zapraszamy na kolejne spotkanie.

Bitwa pod Chocimiem 1621 – ZAPROSZENIE

Dodano dnia 16 września 2015


Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na trzecią edycję Bitwy pod Chocimiem 1621.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-4.10.2015

Więcej szczegółów dostępne na stronie wydarzenia.

PlakatChocimA2 2015 - ost9 [HDTV (1080)]

Działa na silniku WordPress | Skórka The Cloisters, tłumaczenie: PL Skórki Wordpress | Kanał RSS - wpisy  RSS - komentarze