Per Saecula

GRUPA ODTWÓRSTWA HISTORYCZNEGO

Manewry Parva Armis, 13 marca 2016

Dodano dnia 15 marca 2016

Strzelnica Pasternik
W sobotę 13 marca nasza Grupa w licznym składzie uczestniczyła w manewrach. 12 osób stawiło się przed południem na Krakowskiej strzelnicy PASTERNIK, by tam przypomnieć sobie podstawowe zasady obsługi replik broni czarnoprochowej, zasady BHP przy posługiwaniu się taką bronią, oraz przy obchodzeniu się z czarnym prochem strzelniczym. Wiele nowych osób od nas nie miała nigdy wcześniej do czynienia z tego typu replikami, ale z uwagą słuchała pani instruktor Renatę Karską, a następnie przeszła do części praktycznej. Na koniec nauki, każdy oddał po kilka „pustych” strzałów z powyższych replik, i mógł przekonać się jak to wszystko działa.
Strzelnica Pasternik
Następnie wszyscy zebrani, a było nas ponad 30 osób udaliśmy się coś zjeść i ruszyliśmy na fort „MYDLNIKI” gdzie przeszliśmy do właściwej części manewrów, czyli do musztry. Trochu dreptania i przećwiczenie zagadnienia kontrmarszu, a dokładniej jego 3 typów.

Pogoda była jaka była, ale humory dopisywały wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Parva Armis za zorganizowanie manewrów, oraz reszcie naszych przyjaciół, którzy tak licznie stawili się na manewrach. Do zobaczenia na kolejnych manewrach!


Komentarze

Zostaw odpowiedź

Działa na silniku WordPress | Skórka The Cloisters, tłumaczenie: PL Skórki Wordpress | Kanał RSS - wpisy  RSS - komentarze