Per Saecula

GRUPA ODTWÓRSTWA HISTORYCZNEGO

Taniec z duchami na Zamku w Wiśniczu

Dodano dnia 10 maja 2016

Muzeum Ziemi Wiśnickiej i Grupa Odtwórstwa Historycznego Per Saecula zapraszają 14 maja na NOC MUZEÓW na Zamku w Wiśniczu
zamek-nocą-3
Noc Muzeów to okazja do bezpłatnego zwiedzenia jednej z najpiękniejszych budowli rezydencjonalno – obronnych w Polsce – zamku w Nowym Wiśniczu.
Po raz drugi, w godzinach od 18.00 do 23.00 będą Państwo mogli pospacerować po zamkowych komnatach wsłuchując się w historię jego ciekawych losów oraz obejrzeć scenki rodzajowe „z życia zamku”.
W tym roku tematem przewodnim Nocy Muzeów będzie najsłynniejszy właściciel dóbr wiśnickich, wojewoda krakowski Stanisław Lubomirski, który nie tylko rozbudował zamek tworząc z niego okazałą siedzibę typu palazzo in fortezza, ale także u jego podnóża założył w 1616 roku miasto Nowy Wiśnicz, by po zwycięstwie pod Chocimiem zwieńczyć swe dzieło fundacyjne okazałym Klasztorem Karmelitów Bosych.
W tę wyjątkową noc Grupa Odtwórstwa Historycznego Per Saecula, w historycznych strojach, zaprezentuje XVII-wieczną musztrę, „Taniec z duchami” czy „Jugger” – turniej sprawnościowy. Noc Muzeów 2016 zwieńczy na dziedzińcu zewnętrznym pokaz ognia.
Start 14 maja o 18.00 – serdecznie zapraszamy!


Komentarze

Zostaw odpowiedź

Działa na silniku WordPress | Skórka The Cloisters, tłumaczenie: PL Skórki Wordpress | Kanał RSS - wpisy  RSS - komentarze