Per Saecula

GRUPA ODTWÓRSTWA HISTORYCZNEGO

Bitwa pod Chocimiem 1621 – ZAPROSZENIE

Dodano dnia 20 września 2016


Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na czwartą edycję Bitwy pod Chocimiem 1621.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-2.10.2016

Więcej szczegółów dostępne na stronie wydarzenia.

Film promocyjny – zapraszamy do oglądania!

ver1

Zapraszamy wszystkich na czwartą edycję wydarzenia „Bitwa pod Chocimiem 1621”. W tym roku odbędzie się ono w dniach 1-2 października.
Impreza historyczna, jak w latach ubiegłych, będzie miała charakter edukacyjno kulturalny. Naszym celem pozostaje propagowanie wiedzy historycznej, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć Stanisława Lubomirskiego, rozwijanie zainteresowań przybyłych w dziedzinie historii i kultury oraz promocja Zamku i regionu. Wstęp będzie wolny.
W trakcie dwóch dni pragniemy zaprezentować odwiedzającym przede wszystkim inscenizację bitwy, która rozegrała się pod Chocimiem w 1621 oraz jej następstwa w postaci podpisania traktatu pokojowego z Turkami, co uchroniło ówczesną chrześcijańską Europę przed zalewem islamu. Ponadto w programie przewidujemy między innymi przegląd wojsk księcia Lubomirskiego (w XVII wieku Lubomirski posiadał jedną z największych prywatnych armii, której część stacjonowała na wiśnickim zamku), egzercerunki wojsk autoramentu zachodniego, pokazy konne i sokolnicze oraz turnieje i warsztaty, które mają przybliżyć realia panujące w Polsce w pierwszej połowie XVII wieku.
Nie zabraknie również zespołów muzyki dawnej z Polski i zagranicy. A dla uatrakcyjnienia obchodów 400-lecia nadania praw miejskich Nowemu Wiśniczowi, w które to obchody wpisuje się tegoroczna edycja wydarzenia, planujemy również przeprowadzić inscenizację ślubu oraz wesela magnackiego z okresu Polski Sarmackiej, w tym przejazd Pary Młodej ulicami miasta w XVII-wiecznym powozie, w obstawie dragonów Stanisława Lubomirskiego.
Wydarzenia będą miały miejsce na terenie wiśnickiego Zamku oraz w jego okolicy, a wezmą w nich udział rekonstruktorzy z Czech, Niemiec, Polski, Słowacji, Ukrainy oraz Węgier.


Komentarze

Zostaw odpowiedź

Działa na silniku WordPress | Skórka The Cloisters, tłumaczenie: PL Skórki Wordpress | Kanał RSS - wpisy  RSS - komentarze