Per Saecula

GRUPA ODTWÓRSTWA HISTORYCZNEGO

IV Rycersko – Szlachecka Biesiada na Zamku w Wiśniczu

Dodano dnia 16 kwietnia 2013

Plakat Majówka 2013 W imieniu całej Grupy serdecznie wszystkich zapraszam do udziału w tegorocznej majówce na Zamku w Wiśniczu. Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji. Każdy kto zechce do nas przyjechać, będzie miał okazje spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, a co najważniejsze istnieje możliwość, że coś wygra w turnieju specjalnie przygotowanym dla Was – TURYSTÓW!

Ponadto będziecie mogli spróbować swoich sił w tańcach dawnych oraz nauczycie się tworzyć elementy średniowiecznego pancerza lub stworzycie dzieło sztuki przy pomocy igły i nici.

Dla tych, których nie interesują tańce i rękodzieło, lecz lubują się we wszelkich dawnych sztukach walki, będzie możliwość obserwować zmagania naszych przyjaciół w walce na szable. Jak zwykle pewnie poleje się krew, ale cóż, doda to tylko pikanterii ich zmaganiom.

Jeśli dobrze się zakręcicie przy stanowisku muszkieterów to może pokażą Wam część swojego rynsztunku i opowiedzą co nieco o bitwach i inscenizacjach w których brali udział i dzielnie stawiali czoła swoim przeciwnikom.

Ci którzy stronią od walki i przelewania krwi znajdą pewnie coś dla siebie na stanowisku kuglarskim, gdzie będą mogli poznać tajniki działania dziwnych mechanizmów używanych w większości do fireshow i od naszych ogniomistrzów zaczerpną porad i odbiorą nauki, które, kto wie, może kiedyś im się przydadzą.

Po za ośmioma stanowiskami na których, każdy znajdzie coś dla siebie, na placu głównym będą odbywać się pokazy i widowiska, które umilą Wam wspólnie z nami spędzony czas.

Serdecznie zapraszamy!
Grupa Odtwórstwa Historycznego
Per Saecula


Komentarze

Jedna odpowiedź do wpisu “IV Rycersko – Szlachecka Biesiada na Zamku w Wiśniczu”

 1. Alirothius pisze:

  Regulamin turnieju łuczniczego
  na IV Rycersko-Szlacheckiej Biesiadzie na Zamku w Wiśniczu.

  1. Uczestnikiem – nazywamy osoby będące dopuszczone do uczestnictwa w turnieju.
  2. Łuk – preferowane są rekonstrukcje łuków historycznych oraz łuki o konstrukcji tradycyjnej, lecz wykonane ze współczesnych materiałów. Siła naciągu dowolna. Niedozwolone są łuki sportowe i bloczkowe oraz jakiekolwiek celowniki na majdanie i cięciwie.
  3. Strzały – tradycyjne z materiałów naturalnych z grotami „tarczowymi”.
  4. Ilość minimum 6 strzał. Strzały używane w konkurencjach przez poszczególnych uczestników powinny się odróżniać oznaczeniem.
  5. Łuki jak i strzały mają być okazane prowadzącemu. Po ich weryfikacji będą dopuszczone do całego turnieju przed rozpoczęciem pierwszej konkurencji. Od decyzji prowadzącego nie ma odwołania.

  Zasady porządkowe

  1. Zapisy rozpoczną się na 15 minut przed rozegraniem pierwszej konkurencji i będą trwać do jej zakończenia. Uczestnik zobowiązany jest do stawienia się z wymaganym sprzętem do weryfikacji.
  2. Do turnieju nie dopuszcza się osób odurzonych alkoholem, narkotykami lub innymi środkami psychotropowymi, a ponadto osób, które swoim niestosownym zachowaniem zakłócają przebieg turnieju.
  3. W czasie rozgrywania konkurencji nie przeszkadzamy sobie nawzajem, nie chodzimy po torach łuczniczych, PRZESTRZEGAMY ZASAD BEZPIECZEŃSTWA I DOBREGO WYCHOWANIA.
  4. Do finału po eliminacjach przechodzi 5 osób z najlepszym wynikiem.
  5. W trakcie Turnieju Łuczniczego, każdy uczestnik ma obowiązek podać komendę „Przerwij strzelanie” lub po prostu „STOP”, jeżeli zauważy sytuację, która mogłaby wprowadzać stan zagrożenia na torze łuczniczym.
  6. Każdy uczestnik ma obowiązek samodzielnie przerwać strzelanie, jeśli zauważy sytuację, która mogłaby wprowadzać stan zagrożenia na torze łuczniczym.
  7. Decyzje w zakresie regulaminu, interpretacji oraz rzeczy nie ujętych regulaminem podejmuje organizator.

  Konkurencje:
  Eliminacje
  1. Strzelanie z odległości 15 i 30 kroków – tarcza FITA punktacja tradycyjna.
  2. Strzelanie z odległości 15 i 30 kroków – tarcza FITA punktacja odwrotna.
  3. Strzelanie na czas (liczą się zarówno ilość wypuszczonych strzał(1 pkt.) jak i ilość strzał w tarczy (2 pkt.) z 15 kroków.
  4. Strzelanie do sylwetek zwierząt 2D (duże) z 20 kroków.

  Po zliczeniu punktów 5 najlepszych uczestników przechodzi do finału.
  1. Strzelanie z podwyższenia – tarcza FITA.
  2. Strzelanie z 50 kroków – tarcza FITA.
  3. Strzelanie do sylwetek zwierząt 2D (małe) z 20 kroków.

Zostaw odpowiedź

Działa na silniku WordPress | Skórka The Cloisters, tłumaczenie: PL Skórki Wordpress | Kanał RSS - wpisy  RSS - komentarze