Per Saecula

GRUPA ODTWÓRSTWA HISTORYCZNEGO
Belka_podstrony_członkowie Belka_podstrony_regulamin Belka_podstrony_statut Belka_podstrony_rekrutacja

Jesteśmy grupą odtwórstwa historycznego działającą na terenie gminy Nowy Wiśnicz od 2009. Stacjonujemy na Zamku Kmitów i Lubomirskich w Starym Wiśniczu, gdzie można nas spotkać w każdy piątek między 19:00 a 22:00.

„Per Saecula” znaczy „przez wieki”, dlatego nasi komilitoni odtwarzają różne okresy historyczne, ale najbliższe nam są przełom XIV i XV wieku (tzw. okres okołogrunwaldzki) oraz pierwsza połowa XVII wieku (ze względu na okres świetności rodziny Lubomirskich rozpoczynający się właśnie w tym czasie na Zamku, na którym działamy).

Zajmujemy się między innymi szermierką (miecz, szabla, szpada), łucznictwem, tańcem historycznym. Nasze umiejętności szlifujemy na każdym treningu oraz podczas spotkań i wyjazdów z innymi grupami z Polski i zagranicy.

Prócz tego, w wolnych chwilach, nasi rzemieślnicy tworzą różne cuda. W grupie mamy między innymi płatnerza, szewców, krawcową i hafciarki. Nie brakuje też kuglarzy i mistrzów ognia, którzy potrafią wyczarować piękne spektakle.

Naszą działalnością rozwijamy nie tylko swoje pasje, ale również staramy się je zaszczepić w dzieciach i młodzieży, na przykład poprzez prowadzenie żywych lekcji historii lub inne spotkania i warsztaty.

Serdecznie zapraszamy. Przyjdź i przekonaj się, że odtwórstwo to nie tylko historia.

Działa na silniku WordPress | Skórka The Cloisters, tłumaczenie: PL Skórki Wordpress | Kanał RSS - wpisy  RSS - komentarze